تماس با ما : 09124022401 - 02146020421

بنیان گستران آفاق

ایمیل : info[@]bonyangostaran.ir

ساعت کاری : 9 تا 18

طراحی معماری

صفحه نخستخدماتطراحی معماری

طراحی سازه و معماری

طراحی سازه عبارت است. از تهیه طرح معماری. سازه. برق و مکانیک در پروژه های ساختمانی از ابتدا تا انتهای پروژه. (نقشه های اجرائی با جزئیات کامل).

کسب وکار اصلی و تخصص شرکت مهندسین مشاور بنیان گستران آفاق به پشتوانه سال‌ها کار در این زمینه و دارا بودن پایه یک از وزارت راه و شهرسازی است.

  • مطالعات و تهیه آلترناتیوهای مختلف برای طرح مفهومی معماری مطلوب باشد.
  • بررسی ها و تهیه طرح مرحله اول معماری باشد.
  • تحقیق و بررسی و تهیه نقشه های اجرائی درکلیه زمینه‌های لازم برای اجرا لازم است. به همراه کلیه مشخصات فنی مصالح و روشهای اجرا، برمبنای طرحهای اولیه.
  • بازنگری طرح در پروژه های مورد نیاز براساس مطالعات اقتصادی و امکان سنجی میان کار یا ترجیحات کارفرما ضروری میباشد.
  • تهیه طرح سازه بصورت بهینه و مقاوم در برابر زلزله از اقدامات ضروری است.
  • کنترل مضاعف سازه‌های طراحی شده و بهینه سازی در صورت امکان و به صرفه بودن.
  • ارائه طرح مقاوم سازی و بهسازی ساختمانهای موجود.

برگه طراحی معماری به چه کار می آید؟

مهندسان طراح ساختمان و معمار موظفند که طراحی کلیه نقشه های ساختمان را طبق قوانین و مقررات ملی ساختمان انجام دهند. برگه طراحی برای مهندسان معماری به صورت یک تعهد است. که ضمیمه پلان های طراحی می شود. در صورت مغایرت طراحیهای انجام شده. مهندس معمار موظف است که پاسخگو باشد. برگه تعهد طراحی در واقع تضمینی از سوی مهندس معمار به ارگان و سازمان های نظارت بر ساخت و ساز شهری است. که نشان می‎ دهد. طراحیهای صورت گرفته به شیوه اصولی و صحیح پیش می رود. همانطور که ذکر کردیم. برگه تعهد در طراحی از جمله مدارک لازم برای برای کسب جواز و پروانه ساختمان است.

اهمیت برگه طراحی در صدور پروانه ساختمان و جواز ساخت

مدارک پیش نویس پروانه که باید توسط مالک تهیه و به دفتر خدمات الکترونیک ارائه شود شامل موارد زیر می باشد. نقشه های سازه و تأسیسات برق و مکانیک به همراه برگه های سهمیه خدمات مهندسی (اصطلاحاً برگه سبز چهار رشته) ممهور به مهر مهندسین محاسب. قرارداد مالک و ناظر و برگه سهمیه ناظر. برگ تعهد رعایت اصلاحی. برگه طراحی معماری. فایل های نقشه های سازه. برق و مکانیک. چک لیست های مرتبط نظیر مبحث 19. مبحث 6 و بارگذاری. زلزله و غیره. برگه تعهد مشاور ژئوتکنیک و برگه تأییدیه گزارش خاک و چند مورد دیگر که بسته به پروژه های خاص ممکن است لازم شود.

طراحی

طراحی سازه ساختمان بر اساس آیین نامه‌های داخلی یک کشور که از روی آن طراحی نقشه‌های اجرایی کشیده شده و ساختمان (سازه) اجرا می‌شود.
طراحی معماری ساختمان که شامل پلان‌ها و طراحی سه بعدی داخلی و نمای ساختمان می‌باشد.
طراحی تأسیسات ساختمان که در آن به طراحی تأسیسات مکانیکی و برقی پرداخته می‌شود.
پروژه قبلی

نظارت و استحکام بنا

پروژه بعدی

برگه تعهد

ما خدمات ساخت و ساز تضمینی را ارائه می دهیم.

طراحی و تهیه نقشه های ۴ رشته  معماری، عمران، برق، مکانیک.