• 02146020421 - 09126714639
 • [email protected]
 • شنبه تا پنجشنبه از ساعت 9 تا 18

تلفن دفتر

02146020421 - 09126714639

ارسال ایمیل

ساعات کاری

شنبه تا پنجشنبه از ساعت 9 تا 18
برگه مجری

برگه مجری چیست؟

برای شروع به کار هر ساختمان نیاز است که شخص ذیصلاح حقیقی یا حقوقی به عنوان مجری ساختمان معرفی گردد. که بسته به متراژ و تعداد سقف، مهندسین پایه 4 تا پایه 1 عمران یا معماری میتواند.  برای متراژ های بالای 4000 متر نیاز به مجری حقوقی میباشد.

تعرفه ها و قیمت برگه مجری در سال 1400 تعرفه ها و قیمت برگه استحکام بنا در سال 1400

برگه مجری حقیقی در کنار اخذ سایر مجوز ها و برگه های معماری ساختمان، یکی از مراحل ضروری کار است، برگ تعهد نظارت سازه شامل برگه های محاسبات، تاسیسات برق و مکانیک و تعهد طراحی معماری می باشند. و در ابتدای تشکیل پرونده جهت صدور جواز ساخت از مدارک الزامی است.

شرکت مهندسین مشاور بنیان گستران آفاق. آماده همکاری با مهندسین مجرب برای هر نوع پروژه ساختمانی میباشد.

تعهدات کارفرما جهت اخذ برگه مجري ذیصلاح

1- عدم دخالت و عدم ارائه طریق در طراحی معماری و محاسباتی (از نظر ضوابط و مقررات).
2- انجام کلیه عملیات ساختمانی، از شروع تا اتمام با اطلاع و تعهد نظارت مهندس ناظر مربوط. و مطابق با مفاد پروانه ساختمانی و نقشه های تصویبی و خودداری از انجام هرگونه عملیات غیرمجاز.
3- اخذ مجوز شروع عملیات ساختمانی از مهندس ناظر و ارائه آن به منطقه قبل از آغاز عملیات کارگاهی.
4- تامین کلیه وسائل ایمنی کارگاه مطابق با نظر مهندس ناظر مربوطه. و پیش بینی های لازم در زمان عقد قرارداد با پیمان کاران در این زمینه و قبول مسئولیت حوادث ناشی از عدم رعایت آن.
5- بکارگیری اکیپ های فنی و تخصصی در کلیه مراحل ساختمانی.

شرکت مهندسین مشاور معمار ساختمان بنیان گستران آفاق ، در تمام زمینه های اجرا و ساخت و ساز و طراحی با سرلوحه قراردادن کیفیت بهتر در چهارچوب برنامه زمانبندی ، جلب رضایت و اعتمادی کارفرمایان در اجرای پروژه های ساختمانی گام های بلند و استواری برداشته است.

نحوه تایید برگه مجری توسط مهندس ناظر شهرداری

در آغاز پروژه، مهندس ناظر از طرف شهرداری برای بازدید ساختمان به محل پروژه می آید. مهندس مجری پروژه موظف است. از مهندسان رشته های دیگر ساختمان، «کاردان های فنی ، معماران تجربی ، کارگران و استاد کاران» و همچنین عوامل فنی ماهر در اجرای پروژه استفاده کند. هم چنین مصالح مورد استفاده توسط مجری ذیصلاح ساختمان باید مصالح مطابق مشخصات فنی نقشه ها باشد. همان طور که شروع کار مهندس مجری ذیصلاح ساختمان با استفاده از نقشه هایی است. که نقشه ها را مهندس محاسب در اختیار مهندس مجری قرار میدهد.

پایان کار مجری ذیصلاح ساختمان نیز منجر به تهیه نقشه های جزئیات (همچون ساخت) به همان صورتی که اجرا شده است. اعم از معماری، سازه، تاسیسات و غیره ختم میشود. این نقشه ها باید به تایید ناظر یا ناظران برسد. و یک نسخه از آن هم به کارفرما ارائه شود.

همزمان مهندس مجری ذیصلاح
جدول تعیین تعداد کارهای همزمان مهندس مجری ذیصلاح

شرایط و قوانین تعداد کارهای همزمان مهندس مجری ذیصلاح

اشخاص حقیقی دارنده پروانه اشتغال بکار در رشته عمران یا معماری اگر بخواهند خدمات خود را فقط در قالب قرارداد اجرای ساختمان (پیمان مدیریت) ارائه دهند. مطابق جدول شماره (1) مجاز به فعالیت میباشند.

جدول (1)
پایه سازنده و حقیقی مهندس پایه 2
پایه 4 مهندسی
حداکثر تعداد طبقات از روی شالوده 6 7
حداکثر ظرفیت اشتغال (مترمربع) 2500 3500

* تعداد کار مجاز اشخاص حقیقی سازنده مسکن و ساختمان یک کار میباشد. و چنانچه آن کار به مرحله اتمام عملیات سفتکاری برسد. سازنده می تواند کار دیگری را تقبل تعهد اجرا نماید. مشروط بر آنکه برای کار اول خود یک نفر رئیس کارگاه مطابق جدول شماره (2) تعیین نماید.

جدول (2)
پایه پروانه اشتغال بکار رئیس کارگاه حداکثر متراژ ناخالص ساختمان حداکثر تعداد طبقات از روی شالوده
مهندسی پایه 3 عمران یا معمار تا 3000 تا 6 طبقه
مهندس پایه 2 معمار یا عمران تا 6000 تا 7 طبقه
مهندسین پایه 1 عمران یا معمار تا 10000 بیش از 7 طبقه

تبصره : اشخاص حقیقی طراح یا ناظر در صورتیکه بخواهند. در بخش اجرا فعالیت نمایند. به منظور تطبیق شرایط و فقط یکبار. 50 % ظرفیت مصرفی در بخشهای نظارت با طراحی از درصد ظرفیت اشتغال بکار ایشان در بخش اجرا و ظرفیت اجرای شخص مذکور محاسبه میشود.

جدول (3)
پایه سارنده حقیقی (پیمانکارکل) مهندس پایه 1 مهندسی پایه 2 مهندس پایه 3
حداکثر تعداد طبقات از روی شالوده ساختمان 10 طبقه 8 طبقه 6 طبقه
حداکثر ظرفیت اشتغال (متر مربع) 5000 متر مربع 3500 متر مربع 2500 متر مربع
رئیس کارگاه (الزامی) مهندسی پایه 1 یا پایه 2 کاردان پایه 1 یا 2 یا معمار تجربی پایه 1 مهندس پایه 3 یا 2 کاردان پایه 2 یا 1 یا معمار تجربی پایه 1 مهندس پایه 3 یا کاردان پایه1 یا معمار تجربی پایه 1

توجه :

1- ارجاع کار اجرا توسط سازمان استان انجام نمی شود. و صرفا توافق طرفین و ثبت درخواست کنترل کارکرد در کارتابل سازندگان ملاک عمل می باشد.

2- هیچ حق الزحمه مصوبی جهت ارائه خدمات ساختمان در قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان و مباحث مقررات ملی ساختمان و سایر ابلاغیه های مرتبط وجود ندارد. و صرفا توافق طرفین به صورت درصدی از هزینه ساخت ملاک عمل خواهد بود

 

استحکام بنا
استحکام بنا چیست؟

جهت اخذ استحکام بنا و برگه استحکام بنا و نیز برگ تعهد نظارت سازه شهرداریها برای صدور پایان کار. برای ساختمان های فاقد مهندس ناظر یا ساختمان‌های معمارساز با مهندسین مشاور شرکت بنیان گستران آفاق تماس بگیرید.

برای استعلام قیمت برگه تعهد مجری مو توانید از قسمت تماس با ما و یا با استفاده از شماره های ذیل با کارشناسان شرکت تماس حاصل فرمایید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان در این زمینه با شماره های زیر تماس بگیرند.
تلفنهای دفتر: 46020419 – 021 و 46020421-021
تلفن مستقیم مدیرعامل: 09126714639 عسلیان
تلفن سایر اعضای هیئت مدیره: 09125029582 رضایی – 09124022401 جعفری

Comments (06)

 • نادر سرلک

  پیش از 3 اردیبهشت 1400 / 9 ماه

  حداکثر متراژ و تعداد طبقات برای مهندس مجری پایه 3 چقدر است؟

  • مدیر سایت

   پیش از 26 آبان 1400 / 2 ماه

   مهندس مجری پایه ۳ میتواند حداکثر تا ۵ طبقه و متراژ ۱۵۰۰ از پروانه خود استفاده نماید.

 • شهاب کرمی زاد

  پیش از 30 تیر 1400 / 6 ماه

  قیمت برگه مجری و حق الزحمه مهندس مجری در سال ۱۴۰۰ چقدر هست؟

 • منیری

  پیش از 3 مرداد 1400 / 6 ماه

  حداقل متراژ و شرایط نظارت انتخابی چگونه است؟

  • مدیر سایت

   پیش از 26 آبان 1400 / 2 ماه

   حداقل متراژ برای انتخاب مهندس ناظر توسط مالک ۳۵۰۰ متر مربع میباشد. سایر شرایط عبارتند از: ۱. داشتن ظرفیت خالی ناظر. ۲. داشتن صلاحیت لازم ناظر با توجه به گروه بندی ساختمان. ۳. شرایط اختصاصی با استعلام از واحد ارجاع نظارت سازمان قابل دریافت است

پیام خود را بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *