تماس با ما : 09124022401 - 02146020421

بنیان گستران آفاق

ایمیل : info[@]bonyangostaran.ir

ساعت کاری : 9 تا 18

برگه مجری

برگه مجری

برگه مجری – برای شروع به کار هر ساختمان نیاز است که شخص ذیصلاح حقیقی یا حقوقی به عنوان مجری ساختمان معرفی گردد. که بسته به متراژ و تعداد سقف، مهندسین پایه 4 تا پایه 1 عمران یا معماری میتواند.  برای متراژ های بالای 4000 متر نیاز به مجری حقوقی میباشد.

برگه مجری حقیقی در کنار اخذ سایر مجوز ها و برگه های معماری ساختمان، یکی از مراحل ضروری کار است، برگ تعهد نظارت سازه شامل برگه های محاسبات، تاسیسات برق و مکانیک و تعهد طراحی معماری می باشند. و در ابتدای تشکیل پرونده جهت صدور جواز ساخت از مدارک الزامی است.

شرکت مهندسین مشاور بنیان گستران آفاق. آماده همکاری با مهندسین مجرب برای هر نوع پروژه ساختمانی میباشد.

تعهدات کارفرما جهت اخذ برگه مجری ذیصلاح

1- عدم دخالت و عدم ارائه طریق در طراحی معماری و محاسباتی (از نظر ضوابط و مقررات).

2- انجام کلیه عملیات ساختمانی، از شروع تا اتمام با اطلاع و تعهد نظارت مهندس ناظر مربوط. و مطابق با مفاد پروانه ساختمانی و نقشه های تصویبی و خودداری از انجام هرگونه عملیات غیرمجاز.

3- اخذ مجوز شروع عملیات ساختمانی از مهندس ناظر و ارائه آن به منطقه قبل از آغاز عملیات کارگاهی.

4- تامین کلیه وسائل ایمنی کارگاه مطابق با نظر مهندس ناظر مربوطه. و پیش بینی های لازم در زمان عقد قرارداد با پیمان کاران در این زمینه و قبول مسئولیت حوادث ناشی از عدم رعایت آن.

5- بکارگیری اکیپ های فنی و تخصصی در کلیه مراحل ساختمانی.

شرکت مهندسین مشاور معمار ساختمان بنیان گستران آفاق ، در تمام زمینه های اجرا و ساخت و ساز و طراحی با سرلوحه قراردادن کیفیت بهتر در چهارچوب برنامه زمانبندی ، جلب رضایت و اعتمادی کارفرمایان در اجرای پروژه های ساختمانی گام های بلند و استواری برداشته است.

نحوه تایید برگه مجری توسط مهندس ناظر شهرداری

در آغاز پروژه، مهندس ناظر از طرف شهرداری برای بازدید ساختمان به محل پروژه می آید. مهندس مجری پروژه موظف است. از مهندسان رشته های دیگر ساختمان، «کاردان های فنی ، معماران تجربی ، کارگران و استاد کاران» و همچنین عوامل فنی ماهر در اجرای پروژه استفاده کند. هم چنین مصالح مورد استفاده توسط مجری ذیصلاح ساختمان باید مصالح مطابق مشخصات فنی نقشه ها باشد. همان طور که شروع کار مهندس مجری ذیصلاح ساختمان با استفاده از نقشه هایی است. که نقشه ها را مهندس محاسب در اختیار مهندس مجری قرار میدهد.

پایان کار مجری ذیصلاح ساختمان نیز منجر به تهیه نقشه های جزئیات (همچون ساخت) به همان صورتی که اجرا شده است. اعم از معماری، سازه، تاسیسات و غیره ختم میشود. این نقشه ها باید به تایید ناظر یا ناظران برسد. و یک نسخه از آن هم به کارفرما ارائه شود.

همزمان مهندس مجری ذیصلاح

جدول تعیین تعداد کارهای همزمان مهندس مجری ذیصلاح

شرایط و قوانین تعداد کارهای همزمان مهندس مجری ذیصلاح

اشخاص حقیقی دارنده پروانه اشتغال بکار در رشته عمران یا معماری اگر بخواهند خدمات خود را فقط در قالب قرارداد اجرای ساختمان (پیمان مدیریت) ارائه دهند. مطابق جدول شماره (1) مجاز به فعالیت میباشند.

جدول (1)
پایه سازنده و حقیقیمهندس پایه 2
پایه 4 مهندسی
حداکثر تعداد طبقات از روی شالوده67
حداکثر ظرفیت اشتغال (مترمربع)25003500

* تعداد کار مجاز اشخاص حقیقی سازنده مسکن و ساختمان یک کار میباشد. و چنانچه آن کار به مرحله اتمام عملیات سفتکاری برسد. سازنده می تواند کار دیگری را تقبل تعهد اجرا نماید. مشروط بر آنکه برای کار اول خود یک نفر رئیس کارگاه مطابق جدول شماره (2) تعیین نماید.

جدول (2)
پایه پروانه اشتغال بکار رئیس کارگاهحداکثر متراژ ناخالص ساختمانحداکثر تعداد طبقات از روی شالوده
مهندسی پایه 3 عمران یا معمارتا 3000تا 6 طبقه
مهندس پایه 2 معمار یا عمرانتا 6000تا 7 طبقه
مهندسین پایه 1 عمران یا معمارتا 10000بیش از 7 طبقه

تبصره : اشخاص حقیقی طراح یا ناظر در صورتیکه بخواهند. در بخش اجرا فعالیت نمایند. به منظور تطبیق شرایط و فقط یکبار. 50 % ظرفیت مصرفی در بخشهای نظارت با طراحی از درصد ظرفیت اشتغال بکار ایشان در بخش اجرا و ظرفیت اجرای شخص مذکور محاسبه میشود.

جدول (3)
پایه سارنده حقیقی (پیمانکارکل)مهندس پایه 1مهندسی پایه 2مهندس پایه 3
حداکثر تعداد طبقات از روی شالوده ساختمان10 طبقه8 طبقه6 طبقه
حداکثر ظرفیت اشتغال (متر مربع)5000 متر مربع3500 متر مربع2500 متر مربع
رئیس کارگاه (الزامی)مهندسی پایه 1 یا پایه 2 کاردان پایه 1 یا 2 یا معمار تجربی پایه 1مهندس پایه 3 یا 2 کاردان پایه 2 یا 1 یا معمار تجربی پایه 1مهندس پایه 3 یا کاردان پایه1 یا معمار تجربی پایه 1

نکات قابل توجه شرایط و قوانین مهندس مجری ذیصلاح

1- ارجاع کار اجرا توسط سازمان استان انجام نمی شود. و صرفا توافق طرفین و ثبت درخواست کنترل کارکرد در کارتابل سازندگان ملاک عمل می باشد.

2- هیچ حق الزحمه مصوبی جهت ارائه خدمات ساختمان در قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان و مباحث مقررات ملی ساختمان و سایر ابلاغیه های مرتبط وجود ندارد. و صرفا توافق طرفین به صورت درصدی از هزینه ساخت ملاک عمل خواهد بود.

چرا اخذ برگه مجری الزامیست؟

یکی از راهکارهایی که سازمان نظام مهندسی برای رفع مشکل ساختمان های بی کیفیت و همچنین جلوگیری از بسیاری از خطرات ساختمانی مد نظر است. ارائه برگه مجری ذیصلاح و انجام کار توسط مجری ذیصلاح می باشد. برای دریافت برگه مجری ساختمان باید برگه شروع عملیات ساختمانی صادر نشده باشد. و در واقع برای صدور شروع عملیات ساختمانی نیاز به برگه مجری ذیصلاح می باشد. در صورتی که شروع عملیات ساختمانی زمانی انجام شود که برگه مجری دریافت نشده باشد. و از کارگران ماهر که دارای گواهینامه فنی نباشند و یا از اتباع خارجی بدون مجوز استفاده شود مراتب به نظام مهندسی ابلاغ می شود.

قیمت برگه مجری ساختمان

مهندسین پایه چهار تا پایه یک با مدرک عمران با توجه به متراژ و تعداد سقف می توانند. به عنوان مجری ذیصلاح هنگام شروع به کار ساختمان انتخاب شوند. شرکت بنیان گستران آفاق آماده همکاری و معرفی مهندسین مجرب برای هر نوع پروژه ساختمانی با مناسب ترین قیمت برگه مجری میباشد. برای استعلام قیمت برگه مجری ذیصلاح می توانید از قسمت تماس با ما و یا شماره های در ذیل همین مطلب با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

استحکام بنا

استحکام بنا چیست؟

جهت اخذ استحکام بنا و برگه استحکام بنا و نیز برگ تعهد نظارت سازه شهرداریها برای صدور پایان کار. برای ساختمان های فاقد مهندس ناظر یا ساختمان‌های معمارساز با مهندسین مشاور شرکت بنیان گستران آفاق تماس بگیرید.

برای استعلام قیمت برگه تعهد مجری مو توانید از قسمت تماس با ما و یا با استفاده از شماره های ذیل با کارشناسان شرکت تماس حاصل فرمایید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان در این زمینه با شماره های زیر تماس بگیرند.

تلفنهای دفتر: ۴۶۰۲۰۴۱۹ – ۰۲۱ و ۴۶۰۲۰۴۲۱-۰۲۱

تلفن مستقیم مدیرعامل و  اعضای هیئت مدیره:

مهندس علیرضا رضایی ۰۹۱۲۵۰۲۹۵۸۲ – مهندس پیام جعفری ۰۹۱۲۴۰۲۲۴۰۱

نظارت انتخابی چیست؟

رشته نظارت انتخابی در ساخت و سازهای شهری به معنای این است. که مالک هر پروژه میتواند به عنوان صاحب ملک مهندس ناظر را شخصاً و بدون هیچ واسطه ای انتخاب کرده. و عملیات اجرایی ساختمان سازی خود را زیر نظر ایشان انجام دهد.

شرکتهای دارای صلاحیت نظارت انتخابی

شرکت مهندسین مشاور بنیان گستران آفاق با بهره مندی از مهندسین متخصص و دارا بودن پروانه پایه یک در چهار گرایش معماری. سازه. مکانیک و برق، بعنوان یکی از شرکتهای دارای صلاحیت نظارت انتخابی. حاضر به ارائه خدمات است.

نوشته قبلی

برگه طراحی معماری

نوشته بعدی

استحکام بنا چیست؟

10 دیدگاه on “برگه مجری

    • مهندس مجری پایه ۳ میتواند حداکثر تا ۵ طبقه و متراژ ۱۵۰۰ از پروانه خود استفاده نماید.

    • حداقل متراژ برای انتخاب مهندس ناظر توسط مالک ۳۵۰۰ متر مربع میباشد. سایر شرایط عبارتند از: ۱. داشتن ظرفیت خالی ناظر. ۲. داشتن صلاحیت لازم ناظر با توجه به گروه بندی ساختمان. ۳. شرایط اختصاصی با استعلام از واحد ارجاع نظارت سازمان قابل دریافت است

  1. آیا اخذ کار در شهرستانهای استان تهران در رتبه بندی شهر تهران تأثیر دارد؟

    • در حال حاضر رتبه بندی اشخاص در شهر تهران تحت تأثیر اخذ کاراز شهرستانهای استان تهران نیست البته در آینده ای نزدیک این امکان هم به وجود خواهد آمد اما ذکر این نکته حائز اهمیت است که بر طبق بند 14-4-2 مبحث دوم مقررات ملی ساختمان هر مهندس در صورت داشتن هر یک از صلاحیت های نظارت و یا طراحی و یا داشتن توأمان این صلاحیت ها، مجموع زیربنا و تعداد کار طراحی و نظارت (شامل نظارت برق اماکن برای مهندسان برق و آبفا برای مهندسان مکانیک البته به جز نظارت گاز) تو امان در هر برش زمانی نباید از مقدار مجاز برای هر مهندس در کل استان تهران تجاوز کند، در صورت تجاوز از مقدار مجازی سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران مهندس را به شورای انتظامی معرفی می نماید.

    • خیر. مجری ذیصلاح باید عضو سازمان نظام مهندسی استان باشد. و حداقل دارای مدرک کارشناسی باشد. اعضای کانون کاردانها صرفاً میتوانند با درنظر گرفتن سهمیه و ظرفیت مندرج در پروانه خود بعنوان سرپرست کارگاه توسط مجریان حقوقی، معرفی گردند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ما خدمات ساخت و ساز تضمینی را ارائه می دهیم.

طراحی و تهیه نقشه های ۴ رشته  معماری، عمران، برق، مکانیک.