تماس با ما : 09124022401 - 02146020421

بنیان گستران آفاق

ایمیل : info[@]bonyangostaran.ir

ساعت کاری : 9 تا 18

سوالات متداول استحکام بنا

صفحه نخستسوالات متداول استحکام بنا

سوالات متداول در رابطه با استحکام بنا

برگ تعهد نظارت سازه شامل برگه های محاسبات، تاسیسات برق و مکانیک و تعهد طراحی معماری می باشند. و در ابتدای تشکیل پرونده جهت صدور جواز ساخت از مدارک ضروری می باشد.

برای شروع به کار هر ساختمان نیاز است. که شخص ذیصلاح حقیقی یا حقوقی به عنوان مجری ساختمان معرفی گردد. که بسته متراژ و تعداد سقف میتواند. شامل مهندسین پایه ۴ تا پایه ۱ عمران یا معماری و برای متراژ های بالای ۴۰۰۰ متر نیاز به مجری حقوقی میباشد.

جهت دانلود نمونه فرم های نظارت و استحکام ساختمان به سایت استحکام بنا مراجعه نمائید.

در اغلب موارد تعمیرات و جایگزینی های ساده می‌ تواند توسط پیمانکاران حرفه ‌ای یا خود صاحب‌ خانه و بدون درخواست جواز ساخت انجام شود. با این ‌حال پروژه ای که شامل اضافه کردن بنا یا تغییرات عمده در ساختار ساختمان باشد، معمولاً نیاز به مجوز ساخت از شهرداری دارد. اگر برای این تغییرات پیمانکاری را استخدام کنید. فرآیند صدور پروانه ساختمان و جوازساخت را اداره کرده و هزینه‌ های جواز ساختمان را برآورد می‌کند.

  1. در ابتدا مهندس ناظر از طرف شهرداری برای بازدید ساختمان به محل می آید.
  2. در این حین مهندس ناظر مدارکی چون گواهی پایان کار قبلی، تصویری از ساختمان. نمونه ای کپی شده از سند ملک و برگه های کپی مدارک شناسایی مالک ساختمان. را که برای تشکیل پرونده به وجود آن ها نیاز است، دریافت می کند.
  3. حال مهندس ناظر می بایست گزارش تهیه شده ی حاصل از نظارت خود را در دفتر های خدمات الکتریکی ثبت کند.
  4. برگه سبز تائیدیه و گواهی نامه ی امضای مالک به یک دفتر اسناد رسمی معتبر اعطا می شود.
  5. حال مدارک مربوط به گزارش مستحکم بودن ساختمان به وسیله ی دفاتر خدمات الکترونیک در سیستم ثبت می شوند.
  6. در این جا نوبت به پرداخت مالیات بر ارزش افزوده می رسد. که بر عهده ی مالک ساختمان است.
  7. پس از تکمیل تمام مراحل فوق در انتها مهندس ناظر برگه ی سبزی را که همان جواز ساخت است به مالک اعطا می کند.

بطور کلی برگه تائیدیه استحکام بنا برای ساختمان هایی الزامی است. که به هر دلیلی همچون تغییرات در سازه ساختمان، ساخت غیر مجاز وغیره که امکان دریافت پایان کار را ندارند. و لازم به ذکر است که از سوی شهرداری برای مالکان اخذ برگه استحکام ساختمان الزامی است. و برای مهندسان الزامی نبوده و هیچ قانون و قدرتی نمی ‌تواند مهندس را ملزم به تائید ساختمانی نماید. که در جریان عملیات ساختمانی آن نبوده است.

از لحاظ حقوقی دستور نقشه بالاترین مستندی است. که شهرداری در خصوص نحوه احداث بنا صادر می کند. و به خواننده توصیه می شود. که اگر تمایل به خرید ملک یا مشارکت دارد حتما قرارداد را منوط به اخذ دستور نقشه جدید از شهرداری بنمایید.

ما خدمات ساخت و ساز تضمینی را ارائه می دهیم.

طراحی و تهیه نقشه های ۴ رشته  معماری، عمران، برق، مکانیک.