تماس با ما : 09124022401 - 02146020421

بنیان گستران آفاق

ایمیل : info[@]bonyangostaran.ir

ساعت کاری : 9 تا 18

طراحی داخلی، از خلق طرح تا دکوراسیون داخلی

طراحی چیست؟

طراحی داخلی و دکوراسیون داخلی

میتوان طراحی را اینگونه تعریف نمود که عبارت است. از تعدیل یا ایجاد یک کالای مادی برای ارگونومیک (در راستای تندرستی و آسایش بیشتر آدم) تر کردن آن. هماهنگی بین عملکرد و زیبایی در قلب طراحی قرار دارد. طراحی داخلی در عین زیبایی، کارهای روزمره را آسان تر می کند.

چگونه کدهای طراحی داخلی را تعریف کنیم؟

یک طراح فروشگاه این امکان را فراهم می کند. در عین حالی که به ترافیک بیشتر سایت و رفاه مشتریان فکر می کند. به دیده شدن محصولات سایت می اندیشد. طراحی داخلی، زندگی روزمره را آسان تر می کند. زیرا همه چیز به گونه ای طراحی شده است. که با نیازهای افراد سازگار باشد. این حس در معماری، مبلمان، سازماندهی انبارها، سفر ساکنان در خانه و حتی محصولات را برای تسهیل استفاده و ایجاد یکنواختی در طراحی داخلی است. بدیهی است که در دنیای دکوراسیون بسیار نقش دارد. دنیای طراحی، علوم انسانی، هنر و ارگونومی را برای یک نتیجه دلخواه ترکیب می کند.

طراحی فراتر از دکوراسیون است.

دنیای طراحی چه مواردی را در بر میگیرد؟

طراحی معماری

طراحی داخلی مکانی است که به طور کلی در چندین سطح در نظر گرفته میشود. در واقع، معماری طراحی وجود دارد. به این دلیل که پوسته پروژه است. برای این کار، این طراح داخلی یا معمار است که این مرحله را بر عهده دارد. بنابراین آنها شکل ها و چیدمان اتاق ها را با هدف اصلی کارکرد انتخاب می کنند. حرکات ساکن باید به صورت روان و منطقی بین فضاهای مختلف انجام شود. اغلب این دستاوردها یک سبک مدرن معاصر برای ظاهری فعلی و تصفیه شده دارند.

مفهوم در معماری چیست؟

هنگام اشاره به معماری؛ یک مفهوم، ایده، فکر یا تصوری است. که ستون فقرات و شالوده یک پروژه طراحی را تشکیل می‌دهد و آن را به جلو می‌برد. این نیرو و هویت منجر به پیشرفت پروژه می شود. و در تمام مراحل توسعه آن به طور مداوم مورد مشورت قرار می گیرد.

هر پروژه معماری باید برگرفته از یک مفهوم باشد. مفهوم معماری معنی و دلیل محصول نهایی (ساختمان یا سازه تکمیل شده) است. و اولین بخش از فرآیند طراحی است که بسیار شبیه به کاشت بذر توسعه و تحقق می یابد. و درست مانند یک بذر گیاهی می تواند. از منابع وسیعی به دست آید. و تغییرات و نتایج زیادی را ایجاد کند.

مبلمان ارگونومیک

سپس، برای مبلمان، این یک طراح مبلمان است. که راه های جدیدی را برای ایجاد یک مبل، یک میز قهوه یا محل انباشتن برای یک اتاق رختکن پیشرفته تصور می کند. فایده داشتن مبلمان، استفاده روزانه، توسط چه کسی، چگونه را در نظر می گیرد. تمام این سوالات امکان ترسیم مشخصات را فراهم می کند. تا نتیجه تا حد امکان پاسخگوی نیاز کاربر باشد. به عنوان مثال، درهای کمد هنگام بسته شدن به خاطر سلامت شنوایی نباید به هم برخورد کند. وقتی در کمد را باز می‌کنید. چراغی در کمد روشن میشود. تا لباس‌ها را دیده شوند و انتخاب را برای شما آسان‌ ترکند. نشیمن کاناپه در برخی مکان ها تقویت میشود. و در عین حال حداکثر راحتی را فراهم می کند.

بدیهی است که در طراحی، مبلمان اغلب به گونه‌ ای طراحی میشوند. که به بهترین نحو با خانه مطابقت داشته باشد. و از هر فضا به بهترین شکل ممکن استفاده شود.

مبلمان علاوه بر کاربردی بودن، اغلب از زیبایی شناسی بسیار مطلوبی نیز برخوردار است. حتی اگر رندر به طور کلی اصلاح شده باشد. برخی از قطعات برعکس، با توجه به شکل، رنگ یا متریال، یک بعد هنری به قطعه می بخشند. این عناصر یک فضای داخلی را به هم پیوند می دهد. تا یک فضای هماهنگ و یکنواخت ایجاد کند. طراحی یک ضرورت و تجمل روزمره است. که زندگی خانگی را دلپذیر و آسان می کند.

طراحی مبلمان یک حس منحصر بفردی را پدید می آورد.

طراحی دکوراسیون

طراح دکوراسیون با زمینه و عملکرد کاربردی داخلی سازگار است. اینها جزئیاتی هستند که ظاهری کامل. سرزنده و شخصی را به اتاق می بخشند.

این سبک طراحی بسیار نزدیک به سبک معاصر است. که مدرن و ظریف است. غنای دکوراسیون عمدتاً به انتخاب متریال و رنگ بستگی دارد. در واقع از آنجایی که اشیا نباید بیش از حد سربار باشند. لازم است که هر عنصر جنبه تزئینی به همراه داشته باشد. بافت ها اغلب مرمر، چوب، فلز، شیشه، بتن، پنبه یا هر چیز لاکی یا لاکی هستند. این مواد تضاد ایجاد می کنند، حجم ها را تعریف می کنند. و برای نتیجه طراحی با نور بازی می کنند. علاوه بر این، رنگ‌ها عمدتاً ملایم، سیاه، سفید یا خاکستری هستند. اما از رنگ‌های عمیق ‌تر نیز میتوان برای انرژی بخشیدن به فضا استفاده کرد.

نوشته قبلی

نکات اجرایی در تخریب ساختمان

نوشته بعدی

مراحل پروژه مهندسی سازه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ما خدمات ساخت و ساز تضمینی را ارائه می دهیم.

طراحی و تهیه نقشه های ۴ رشته  معماری، عمران، برق، مکانیک.