تماس با ما : 09124022401 - 02146020421

بنیان گستران آفاق

ایمیل : info[@]bonyangostaran.ir

ساعت کاری : 9 تا 18

معماری داخلی چیست؟

معماری داخلی

طراحی معماری داخلی بر روی فضای داخلی و عملکرد آن برای زندگی انسان تمرکز دارد. معماری داخلی هنر و علم را در هم می آمیزد. تا فضای داخلی ساختمان های مختلف مانند خانه ها، ادارات و یا سایر فضاهای داخلی را ایجاد و بازسازی میکند. این نوع معماری همچنین شامل تبدیل یک نوع فضا به دیگری (همچنین استفاده مجدد تطبیقی نیز نامیده می شود)، مانند تبدیل فضای درونی یک ساختمان اداری قدیمی به مسکن قابل سکونت.

یک معمار داخلی چه کاری انجام میدهد؟

معماران داخلی معمولاً در ساخت و ساز یا بازسازی محیط های داخلی نقش دارند و اغلب ساختار واقعی مسکن را تغییر می دهند. آنها باید ساختار ساختمان را برای ایجاد یک فضای زندگی ایمن و قابل سکونت در نظر بگیرند. (مانند نصب لوله کشی مناسب و سیستم الکتریکی)، و تجزیه و تحلیل طراحی ساختمان را در همه پروژه های خود بگنجانند. معماران داخلی همچنین ممکن است. گزینه‌های طراحی پایدار را در خلاقیت‌های خود بگنجانند، مانند “استفاده از انرژی های پاک” با سیستم‌های گرمایش و روشنایی جایگزین.

تفاوت بین معماری داخلی و طراحی داخلی چیست؟

تفاوت بین معمار داخلی با طراح داخلی چیست؟

معماران در حل مسائل سازه ای و طراحی خلاقانه برای طراحی بیرونی و درونی ساختمان ماهر هستند. طراحی معماری داخلی بر عملکرد یک فضا تمرکز دارد. این شکل از ساختمان سازی اغلب با طراحی داخلی که بیشتر بر زیبایی شناسی تمرکز دارد، اشتباه گرفته می شود. در اینجا تفاوت بین این دو مسیر شغلی وجود دارد.

برگه طراحی معماری به چه کار می آید؟

برگه تعهد نظارت

برگه طراحی نظارت معماری

فرم طراحی نظارت معماری

برگه تعهد نظارت سازه

برگ تعهد نظارت سازه

مهندسان طراح ساختمان و معمار موظفند که طراحی کلیه نقشه های ساختمان را طبق قوانین و مقررات ملی ساختمان انجام دهند. برگه طراحی برای مهندسان معماری به صورت یک تعهد است. برگه تعهد در طراحی از جمله مدارک لازم برای برای کسب جواز و پروانه ساختمان است. در برگه نظارت نظام مهندسی، مهندس ناظر متعهد می‌شود تا کار نظارت بر ساختمان را بر اساس قوانین شهرداری و مصوبات موجود انجام دهد. برگه تعهد نظارت سازه ساختمان، شامل برگه نظارت سازه، معماری، تأسیسات برقی و تأسیسات مکانیکی است.
تفاوتهای آشکار بین معماری داخلی و طراحی داخلی
  • معماران داخلی با نوسازی سازه سروکار دارند. معمار داخلی معمولاً کل ساختار درونی را طراحی می کند و در سطح فنی تری در فرآیند طراحی خود دخالت می کند. آنها با سازندگان، پیمانکاران و تکنسین ها کار می کنند تا بازسازی یا نوسازی یک سازه موجود را تسهیل کنند.
  • برای معمار شدن به مجوز نیاز دارید. تفاوت عمده معماری داخلی و طراحی درونی در این است که همه معماران باید مجوزی داشته باشند تا خود را معمار بنامند و معماری کنند.
  • طراحی داخلی بیشتر در مورد زیبایی شناسی است. طراحی داخلی حرفه ای است که بر ساختمان و برنامه ریزی فضا تمرکز می کند، ایجاد طرح های منسجم و زیبایی شناختی برای فضای درونی خانه و مشاغل در یک محیط ساخته شده یا سازه های موجود. با این حال، حرفه طراحی داخلی در طول سال‌ها تکامل یافته است زیرا طراحان بیشتری این جنبه‌های فنی را برای پرداختن به سازه‌های معماری در طرح‌های خود انجام داده‌اند. در راهنمای ما در اینجا درباره اصول طراحی داخلی بیشتر بدانید.
  • صلاحیت های مختلفی وجود دارد. برای تبدیل شدن به یک طراح داخلی رسمی (و نه یک طراح دکوراسیون داخلی)، برخی از ایالت ها ممکن است به مجوز یا گواهی شورای اعتباربخشی طراحی درونی (CIDA) نیاز داشته باشند. شورای ملی صلاحیت طراحی داخلی (NCIDQ) یک آزمون سه بخش است که بالاترین سطح گواهینامه را برای طراحان داخل ساختمان ارائه می دهد و می تواند به افزایش شانس شما برای داشتن یک شرکت طراحی داخلی موفق کمک کند.
نوشته قبلی

انواع خرپا سقفی و کاربرد خرپا در سازه ساختمان

نوشته بعدی

مراحل ساخت ساختمان های چند طبقه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ما خدمات ساخت و ساز تضمینی را ارائه می دهیم.

طراحی و تهیه نقشه های ۴ رشته  معماری، عمران، برق، مکانیک.