تماس با ما : 09124022401 - 02146020421

بنیان گستران آفاق

ایمیل : info[@]bonyangostaran.ir

ساعت کاری : 9 تا 18

طراحی معماری داخلی و طراحی داخلی

طراحی داخلی چیست؟

طراحی داخلی (طراحی معماری داخلی) شاخه ای از طراحی با هدف طراحی داخلی به منظور ایجاد راحتی و تعامل زیبایی پسند بین محیط و مردم است. سبک معماری ترکیبی از طراحی هنری و صنعتی است. طراح نیروی کار در اتاق را بهینه می کند. ناوبری در اتاق های بزرگ را بهبود می بخشد. طراحی اتاق های تخصصی (به عنوان مثال ، استودیوهای ضبط ، ویرایش فیلم ، عکسبرداری ؛ پارک های آب) را با توجه به نیاز مشتری انجام می دهد. طراح کل فرایند دکوراسیون داخلی را شروع می کند. از چیدمان اتاق ، روشنایی ، سیستم های تهویه ، آکوستیک. دکوراسیون دیوار.؛ و با قرار دادن مبلمان و نصب علائم ناوبری پایان می یابد.

طراحی داخلی معماری و طراحی دکوراسیون داخلی

طراحی داخلی و طراحی دکوراسیون داخلی

دکوراتور داخلی و طراحی فضای داخلی

در گذشته ، فضای داخلی به طور ذاتی به عنوان بخشی از روند ساخت شناخته می شد. حرفه طراح داخلی نتیجه توسعه جامعه و معماری پیچیده ای است. که در نتیجه توسعه فرآیندهای صنعتی بوجود آمده است. پیگیری استفاده بهینه از فضا ، کاربرپسندی و طراحی کاربردی به پیشرفت حرفه مدرن طراحان داخلی دامن زده است. این اصطلاح در انگلستان کمتر رایج است ، جایی که حرفه طراحی داخلی هنوز بی نظم است. و بنابراین ، به عبارت دقیق ، هنوز به طور رسمی یک حرفه نیست. حرفه طراح نمای درونی از نقش یک دکوراتور داخلی ، اصطلاحی که معمولاً در ایالات متحده استفاده می شود ، جدا و مشخص است.

طراحی داخلی معماری و طراحی دکوراسیون داخلی

طراحی داخلی و طراحی دکوراسیون داخلی

طراحی داخلی ساختمان و بناهای تاریخی در هند باستان

در هند باستان ، معماران به عنوان طراح داخلی کار می کردند. این را می توان از مراجعه به معمار ویشواکارما – یکی از خدایان در اساطیر هند ، مشاهده کرد. علاوه بر این ، مجسمه هایی که متون و رویدادهای باستانی را به تصویر می کشند ، در کاخ های ساخته شده در قرن 17 هند مشاهده می شوند. در دوران قرون وسطی ، نقاشی های دیواری در هند یکی از ویژگی های اصلی قصرهای کاخ بود. که معمولاً به نام هالیس (havel) یک خانه شهری یا عمارت سنتی در شبه قاره هند است. که معمولاً یکی از اهمیت تاریخی و معماری دارد. در حالی که بیشتر خانه های سنتی ساختمان های مدرن را از بین برده اند ، حدود 2000 حلیس در منطقه شکاواتی راجشتان وجود دارد. که نقاشی های دیواری را انجام می دهد.

طراحی داخلی معماری و طراحی دکوراسیون داخلی

طراحی داخلی و طراحی دکوراسیون داخلی

طراحی اقامتگاه ها در مصر باستان

در مصر باستان ، “خانه های روح” یا خانه های نمونه در مقبره ها به عنوان ظرف پیشکش قرار داده می شدند. بر این اساس ، می توان جزئیات طراحی معماری اقامتگاه های مختلف در سلسله های مختلف مصر ، مانند تغییرات تهویه ، رواق ها ، ستون ها ، آبراهه ها ، پنجره ها و درها را تشخیص داد. در طول سده های 17 و 18 و اوایل قرن 19 ، دکوراسیون داخلی مورد نگرانی صاحبخانه یا اثاثه یا مبلمان مشغول کاری بود. که برای فضای داخلی مشاوره سبک هنری ارائه می کرد. معماران همچنین صنعتگران را برای تکمیل طراحی داخلی ساختمان های خود استخدام می کنند.

سبک های دکوراسیون داخلی

در طراحی داخلی، همانند معماری؛ سبک های مختلفی وجود دارد که در دوره های مختلف تاریخی تکامل یافته اند. یک اتاق و یک اتاق ، به عنوان مثال ، یک اتاق کنفرانس ، می تواند در سبک های مختلف تزئین شود: فن آوری پیشرفته ، رومانسک ، مدرنیسم ، تجدید حیات. باروک و غیره لیست سبک های داخلی گسترده تر از سبک های معماری است.

طراحی داخلی معماری و طراحی دکوراسیون داخلی

طراحی داخلی و طراحی دکوراسیون داخلی

سبک های تاریخی

طرح آوانگارد به معنای «یک پالت روشن رنگ در دکوراسیون» است. به عبارتی کاغذ دیواری و گچ بری به نفع دیوارهای رنگی لاکونیک یا چند لایه؛ یک شکل غیر معمول مبلمان ، نقاشی آوانگارد به عنوان تزئینات مورد استقبال قرار می گیرد.

سبک امپراتوری نشان دهنده توسعه کلاسیک است.: به معنی وجود ستونها ، گچ بری ها و رواق در ترکیب با تزئینات دیواری با مضمون نظامی (نشان ها ، تیغه ها ، زره پوش ها) است. مبلمان عظیم ، عمدتا رنگ های تراشیده و تیره ، نقاشی هایی در یک قاب طلاکاری شده. برای روشنایی از لوستر استفاده می شود. مشخصه Art Deco با کنتراست بیشتر و استفاده از مواد مدرن با تأکید بر الگوهای هندسی در دکور است.

سبک باروک با مبلمان حجاری شده عظیم ، با فراوانی پارچه های پارچه ای ابریشم یا ساتن ، مشخص می شود. اهمیت پرده بسیار زیاد است. اتاق خواب باروک معمولاً سایبان دارد. از تزئینات مورد استفاده گلدان های کف ، آینه های بزرگ و نقاشی هایی به سبک مربوطه در قاب های چوبی است.

سبک ویکتوریایی بدون کاغذ دیواری و پیش بند چوبی

در پایین دیوارها قابل تصور نیست. در مقایسه با سبک های قبلی ، سبک ویکتوریایی ریاضی تر و عاری از گچ بری یا ستون است. کمدهای عظیم ، یک شومینه و یک ساعت بزرگ پدربزرگ از ویژگی های سبک ویکتوریایی است. علاوه بر لوستر ، از لامپ های دارای آباژور استفاده می شود.

سبک مدرن تا حدودی مخالف Art Deco است

زیرا به جای الگوهای هندسی ، از خطوط صاف و طرح های گل استفاده می شود. از بین تزئینات ، شیشه های رنگی مربوط هستند. کلاسیک گرایی شامل استفاده از ستون ها و گچ بری ها در ترکیب با رنگ های بژ روشن و لوستر مرکزی است. یک ضیافت در راهرو منطقی است ، و یک بوفه با یک سرویس در آشپزخانه.

طراحی داخلی معماری و طراحی دکوراسیون داخلی

طراحی معماری و طراحی دکوراسیون داخلی

سبک شوروی

که با سادگی و کارایی آن متمایز است. سفره های روی میز ، آباژورهای روی لامپ ها ، یک بوفه با سرویس. فرش های دیواری جزئی جدایی ناپذیر از زندگی شوروی بود. طرح رنگ نرم و محرمانه است. یک مکان ویژه در اتاق نشیمن توسط تلویزیون روی میز کنار تخت اشغال شد.

  • نئوکلاسیسیسم.
  • رنسانس.
  • روکوکو.
  • سبک گوتیک.

سبک های داخلی قومی

این سبک به صورت عناصر جداگانه پدیدار آمده است. و انگیزه ای کاملاً مشخص از یک قوم خاص مردم ارائه میشود. نظر به خواسته مشتری ، اشیا st سبک یا محصولات اصلی یک کشور خاص ممکن است؛ در داخل کشور با فرکانس های مختلف وجود داشته باشد. محبوب ترین سبک های قومی:

طراحی داخلی معماری و طراحی دکوراسیون داخلی

طراحی داخلی و طراحی دکوراسیون داخلی

سبک های داخلی قومی انگلیسی تا حدودی سبک ویکتوریایی را القا می کند. اما به آن محدود نمی شود ، زیرا می تواند شامل سبک گرجی باشد. در مقایسه با سبک کلاسیک ، انگلیسی ساده تر است ، این به معنای وجود کاغذ دیواری ، شومینه ، صندلی های راحتی ، چراغ کف ، قلاب و قفسه کتاب است.

سبک شرقی را می توان به تغییرات چینی ، ژاپنی ، عربی ، مصری و مراکشی تقسیم کرد. نکته معمول فراوانی موزاییک در دکوراسیون و حداقل مبلمان است. سبک عربی شامل ترکیبی از الگوهای فلوری و هندسی با طاق و بالش است. سبک چینی با وجود نقاشی های منظره ، فانوس های چینی و یک پنکه بر روی دیوار متمایز میشود. ژاپنی با وجود ابریشم ، بامبو و کاغذ در میان مواد مشخص می شود.

سبک مصری با وجود نمادهای اجباری متمایز می شود: اسفنکس، نیلوفر آبی، اسکاراب، هرم، هیروگلیف مصری. یک رنگ زرد شنی وجود دارد؛ که در این طرح، با آبی و سیاه؛ و همچنین ستونها و مجسمه هایی به شکل گربه در هم آمیخته است. از مبلمان از سینه و کمد استفاده میشود. صندلی ها میتوانند حصیری باشند.

نوشته قبلی

نظارت انتخابی چیست؟ و چرا نظارت انتخابی؟

نوشته بعدی

طراحی داخلی مدرن چیست؟

1 دیدگاه on “طراحی معماری داخلی و طراحی داخلی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ما خدمات ساخت و ساز تضمینی را ارائه می دهیم.

طراحی و تهیه نقشه های ۴ رشته  معماری، عمران، برق، مکانیک.