تماس با ما : 09124022401 - 02146020421

بنیان گستران آفاق

ایمیل : info[@]bonyangostaran.ir

ساعت کاری : 9 تا 18

برگه طراحی معماری

برگه معماری چیست؟

پس از اخذ دستور نقشه، مهندس معمار طراحی پلان های معماری را بر اساس ضوابط شهرداری انجام می دهد.

پس از اتمام کار طراحی برگه سبز طراحی معماری میبایست به انضمام نقشه ها و جهت تعهد نقشه ها به دفتر خدمات شهرداری ارسال شود.

برگه طراحی معماری یا برگه سبز معماری جهت ضمانت نقشه ها گذاشته می شود.

مهندس معمار با امضاء برگه تعهد معماری تایید می کند که نقشه ها مطابق مقررات ملی ساختمان طراحی شده اند.

تهیه طرح معماری، سازه، برق و مکانیک در پروژه های ساختمانی از ابتدا تا انتها (نقشه های اجرائی با جزئیات کامل)، کسب وکار اصلی و تخصص شرکت مهندسین مشاور بنیان گستران آفاق به پشتوانه سال‌ها کار در این زمینه و دارا بودن پایه یک از وزارت راه و شهرسازی است.

برگه طراحی نظارت معماری

برگه طراحی نظارت معماری

مطالعات و تهیه آلترناتیوهای مختلف برای طرح مفهومی معماری.
تحقیقات و بررسی و تهیه طرح مرحله اول معماری.
پژوهش و تهیه نقشه های اجرائی درکلیه زمینه‌های لازم برای اجرا، به همراه کلیه مشخصات فنی مصالح و روشهای اجرا، برمبنای طرحهای اولیه.
بازنگری طرح در پروژه های مورد نیاز براساس مطالعات اقتصادی و امکان سنجی میان کار یا ترجیحات کارفرما.
تهیه طرح سازه بصورت بهینه و مقاوم در برابر زلزله.
کنترل مضاعف سازه‌های طراحی میشود. و در صورت امکان و به صرفه بودن بهینه سازی میشوند.
ارائه طرح مقاوم سازی و بهسازی ساختمانهای موجود.

برگه طراحی معماری به چه کار می آید؟

مهندسان طراح ساختمان و معمار موظفند که طراحی کلیه نقشه های ساختمان را طبق قوانین و مقررات ملی ساختمان انجام دهند. برگه طراحی برای مهندسان معماری به صورت یک تعهد است. که ضمیمه پلان های طراحی می شود. در صورت مغایرت طراحیهای انجام شده. مهندس معمار موظف است که پاسخگو باشد. برگه تعهد طراحی در واقع تضمینی از سوی مهندس معمار به ارگان و سازمان های نظارت بر ساخت و ساز شهری است. که نشان می‎ دهد. طراحیهای صورت گرفته به شیوه اصولی و صحیح پیش می رود. همانطور که ذکر کردیم. برگه تعهد در طراحی از جمله مدارک لازم برای برای کسب جواز و پروانه ساختمان است.

اهمیت برگه طراحی در صدور پروانه ساختمان و جواز ساخت

مدارک پیش نویس پروانه که باید توسط مالک تهیه و به دفتر خدمات الکترونیک ارائه شود شامل موارد زیر می باشد. نقشه های سازه و تأسیسات برق و مکانیک به همراه برگه های سهمیه خدمات مهندسی (اصطلاحاً برگه سبز چهار رشته) ممهور به مهر مهندسین محاسب. قرارداد مالک و ناظر و برگه سهمیه ناظر. برگ تعهد رعایت اصلاحی. برگه طراحی معماری. فایل های نقشه های سازه. برق و مکانیک. چک لیست های مرتبط نظیر مبحث 19، مبحث 6 و بارگذاری. زلزله و غیره، برگه تعهد مشاور ژئوتکنیک و برگه تأییدیه گزارش خاک و چند مورد دیگر که بسته به پروژه های خاص ممکن است لازم شود.

تفاوت طراحی معماری و طراحی معماری داخلی

معماران در حل مشکلات ساختاری و طراحی خلاقانه برای طراحی نمای بیرونی و داخلی ساختمان ماهر هستند. معماری داخلی بر عملکرد یک فضا تمرکز دارد. این شکل از ساخت و ساز اغلب با طراحی داخلی که بیشتر بر زیبایی شناسی متمرکز است. اشتباه گرفته میشود. معماران قبل از اجرای پروژه، آن را طراحی و ترسیم می کنند که مانند یک الگو و نقشه ی کار برای آن ها عمل می کند که به آن طراحی معماری می گویند. و اگر طراحی مربوط به فضای داخلی سازه باشد، به آن طراحی معماری داخلی می گویند.

 

"<yoastmark

بعضی افراد می توانند در صورت داشتن دانش و خلاقیت هر سه وظیفه را انجام دهند. فرض کنید متخصصی وارد خانه شما که قصد تغییر اساسی آن را دارید می‌شود و پیشنهاد می دهد که دیواری را بردارید، کاشی ها و قرنیز ها را عوض کنید، دیوارها را رنگ بزنید، سقف مجازی بگذارید، در خرید اسباب و اثاثه خانه کمک می‌کند و در نهایت در چیدمان آن هم به شما راهنمایی می ‌دهد، این فرد در هر سه زمینه تخصص دارد.

طراحی داخلی

طراحی داخلی را بعضی ها یک حرفه چند جانبه می­دانند که در آن راه حل های خلاقانه و فنی در داخل یک ساختمان برای دستیابی به یک محیط داخلی مطلوب اعمال می شود. بعضی ­ها نام ­های مختلفی بر جنبه ­های مختلف این حرفه می­گذارند. این راه حل ها کاربردی هستند، کیفیت زندگی را افزایش می دهند و زیبا و جذاب هستند. طرح ها در توان و هماهنگ با پوسته ساختمان ایجاد می شوند. طرح ها باید از الزامات آیین نامه و مقررات پیروی کرده و بر اساس اصول پایداری محیطی باشند.

طراحی داخلی و معماری داخلی

طراحی داخلی و طراحی دکوراسیون داخلی

نوشته قبلی

برگ تعهد نظارت سازه

نوشته بعدی

برگه مجری

8 دیدگاه on “برگه طراحی معماری

  1. هزینه طراحی فضایی به مساحت ۴۰۰ متر واقع در لواسانات، جهت طراحی معماری داخلی و فضای لنداسکیپ چگونه محاسبه میشه و چقدر زمان می بره؟

  2. آیا اخذ برگه سبز طراحی معماری در تمام پروژه های نوسازی الزامیست؟

    • با توجه به حدود صلاحیت تعیین شده توسط نظام مهندسی مهندسین حقیقی میتوانند برگه سبز طراحی یا برگه تعهد طراحی را صرفاً برای پروژه های زیر 1500 مترمربع صادر کنند و متراژهای بالاتر توسط مهندسی حقوقی صادر میگردد.

    • وفق قوانین معاونت شهرسازی اولین برگه تعهد طراحی رشته معماری میباشد و پس از تصویب نقشه های معماری، برگه های سازه و تاسیسات پس از آن قابل صدور یا اخذ هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ما خدمات ساخت و ساز تضمینی را ارائه می دهیم.

طراحی و تهیه نقشه های ۴ رشته  معماری، عمران، برق، مکانیک.